Pereiti prie turinio

Dėl teismų (keletas pastebėjimų)

Dėl teismų

Dabartiniu metu įvairiuose teismuose iniciatyvinės grupės skundo pagrindu nagrinėjamos 26 bylos. Vienoje iš jų pagrindinis ieškovas J. M.

Ieškovas pageidavo dalyvauti teismo procese nagrinėjant 1B sklypo (1.2 ha ploto pelkė) išpirkimo iš valstybės ir jo mažos dalies pardavimo sodininkams aplinkybes. Ieškinio tikslas – atimti sklypą iš bendrijos.

  1. M. teismui pateikė per 70 lapų įvairios sukurtos medžiagos.

Teismas jo prašymą atmetė, nes nebuvo aiškiai ir suprantamai perteiktas tariamas jo teisių pažeidimas. Būta prašyme ir kiek teisiškai keistų teiginių, kaip antai, pelkės nusausinimas, suskaidymas į mažesnius sklypelius ir pardavimas aukcione. Juk netgi dėl pačių sodininkų greta įsigytos žemės teisėtumo vyksta dabartiniai procesai, o pasiūlymas bendrijai prekiauti aukcione valstybine žeme, švelniai tariant, nesusipratimas.

Panašiais galimai melagingais teiginiais ir kvietimais buvo paremtas 2015 metų neeilinis susirinkimas. Surinkta iniciatyvinė grupė ir valdyba, tačiau neesant oficialaus sąrašo, galime tik spėlioti apie tikruosius motyvus bei galimai nusikalstamai bendrijos atžvilgiu veikusius asmenis.

Galime pasidžiaugti tuo, jog mūsų bendrijos sodininkai yra atsakingi ir mąstantys žmonės, nepasiduodantys vienadienėms emocijoms bei bandymams jų sąskaita spręsti asmenines problemas. Mūsų žiniomis į susirinkimą atėjo tik 8 sodininkai, iš kurių 5 tapo valdybos nariais, o 3 revizijos komisijos. Tačiau registrų centre šio neteisėto susirinkimo protokolai nebuvo įregistruoti.

Tačiau net ir nepavykus šiai prieš bendriją nukreiptai akcijai, buvo kreiptasi į apygardos prokuratūrą dėl 2016 metų teisėtai vykusio Visuotinio sb „Žaluma“ susirinkimo pripažinimo negaliojančiu. Siekiama panaikinti visuotinio susirinkimo metu priimtus sprendimus pripažinti negaliojančiais, o Valdybą paskelbti neteisėta. Tačiau ir prokuratūra atmetė šį skundą kaip nepagrįsta, tačiau minėtas asmuo nesustojo toliau. Skelbdamas apie Bendrijos gerovę ir ieškodamas „savos teisybės“ 2017 metais, tuo pačiu klausimu kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, kuriame bylą pralaimėjo. Teismas J. M. ieškinio netenkino ir priteisė iš ieškovo 800 eurų bendrijos patirtų išlaidų apmokėjimui.

Pateikiamas J. M. prašymas

Valdybos pirmininkas