Pereiti prie turinio

  Dėl naujų atliekų surinkimo aikštelių projektavimo ir įrengimo (raštas)

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorei

2020-02-24 Nr. 112

                                                             PRAŠYMAS

  Dėl naujų atliekų surinkimo aikštelių projektavimo ir įrengimo

 

Esu dalyvavęs visose atliekų surinkimo aikštelių projektavimo stadijose, reiškiau pageidavimus. Buvo sutarta ir užfiksuota, kad esamą gerai įrengtą aikštelę Žalumos gatvėje paliekam funkcionuoti, o greta jos būtų rengiama nauja aikštelė pagal Europinius, civilizuotus reikalavimus. Tačiau projektuotojų tvirtinimu, vietoje dabartiniu metu veikiančios aikštelės, bus rengiama nauja, kuri visiškai neatitiks realių bendrijos poreikių.

Tokiems planams prieštaraujame dėl sekančių priežasčių:

  1. Vasaros sezono metu neužtenka net 8 konteinerių, visi su kaupu perpildomi ir papildomai greta konteinerių išauga dielės krūvos įvairių atliekų.
  2. Benrijoje pastoviai daugėja gyventojų, tiek ir kaimyninėje Paežerio bendrijoje, kurios dalis sodininkų atliekas veža į tą pačią aikštelę, kuri jiems pakeliui ir neblogai tvarkoma, prižiūrima.
  3. Greta Žalumos gatvės 7 ha. plote yra suprojektuota 50 naujų sklypų, suprantama, kad netolimoje ateityje šiukšlių kiekis ženkliai padidės.
  4. Pagal bendrą Europos Sąjungos politiką rūšiuojamų atliekų rūšių skaičius tik didės, reiks papildomų konteinerių.
  5. Reikia įvertinti, kad kol kas neaukštas mūsų žmonių sąmoningumas, todėl reiks nemažai laiko kol supras, išmoks ir įpras rūšiuoti atliekas.
  6. Kol kas neaišku kaip realiai teks įgyvendinti rūšiavimą. Kaip ir kur saugoti kaupiamas išrūšiuotas atliekas. Reiktų įvertinti, kad netolimoje perspektyvoje nebeliks plastikinių maišelių, okaip tada, į ką reiks atliekas sudėti?

Mano nuomone esamą aikštelę Žalumos gatvėje (pridedama aikštelės nuotrauka, ji stebima kamera, yra naktinis apšvietimas, rezultate tvarka ženkliai pagerėjo) reikia palikti, o greta įrengti naują.

 

Pridedu, esamos aikštelės nuotrauką.

 

SB „Žaluma“ valdybos pirmininkas                                  Jonas Narkevičius