Pereiti prie turinio

Informacija sodininkams (apie kelius)

Gerb. sodininkai,

Informuoju, kad Susisiekimo ministerija nuo 2019 m. vasario 13 d. pakeitė (pagerino) savivaldybių vietinės reikšmės kelių remonto finansavimo galimybes, t. y. jų remontui 50% reikalingų lėšų gali skirti savivaldybė ir 50% lėšų – pati bendrija. Tačiau yra būtina sąlyga, kad konkreti gatvė turi priklausyti (turi būti priduota) savivaldybei.

Bendrijos valdyba numato, kad tikslingiausia pirmiausia priduoti savivaldybei Žalumos 1-ąją arba Žalumos 2-ąją gatves, kuriomis važiuoja daugiausiai sodininkų.
Būtina turėti duomenis, kiek sodininkų dalyvaus finansavime – tik paaiškėjus, kad galima tikėtis surinkti 50 % reikalingų lėšų konkrečios gatvės remontui, kreipsimės į savivaldybę dėl gatvės pridavimo.

Atlikti apklausą įpareigotas valdybos narys –Paulius Jaruševičius.
2019 m. pavyko priduoti Vilniaus r. savivaldybei Žalumos ir Brinkiškių gatves.
Brinkiškių g. asfaltavimas numatytas pagal ypatingą programą – 70% skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir 30% savivaldybė. Pagal patvirtintą sąrašą esame 10-oje vietoje. 2019 m. buvo numatyta įgyvendinti 5 projektus. Atsižvelgiant į tai, tikėtina (jeigu nebus finansinių sukrėtimų), Brinkiškių g. bus asfaltuota 2021 m.

Šiuo metu organizuoti pagrindinių gatvių remontą įpareigotas valdybos narys Paulius Jaruševičius. Dėl būtinybės atlikti bet kurios gatvės ar jos dalies remonto darbus, prašome kreiptis raštu į valdybą arba tiesiogiai į atsakingą valdybos narį.
Primenu, kad būtina mokėti nustatytus mokesčius – nario mokestis – 4 Eur už 1 arą ir tikslinis mokestis kelių priežiūrai – 16 Eur.
Pagal surinktus gatvių būklės duomenis, gautus prašymus ir esamus piniginius išteklius valdyba sprendžia remontuotinų gatvių ar jų dalių remonto eiliškumą.

Pagarbiai,
Valdybos pirmininkas
Jonas Narkevičius